updated 31.01.2012

Samoyed Rescue

 Samojedi hledající domov - Záchrana samojedů - Samojedi v útulcích

Vždycky jsme si přáli, abychom nikdy nemuseli tvořit stránky typu Zachraňte samojeda. Bohužel v dnešní době se pojem nechtěný pes, pes v útulku, dotknul i plemene Samojed. Proto jsme se rozhodli vytvořit tuto stránku věnovanou Samojedům s Průkazem původu, bez PP i samojedům kříženým.

Ne všichni samojedi mají štěstí a mohou spokojeně a šťastně žít ve své milující rodině, se svými milujícími páníčky. Někteří o své páníčky přišli, jiní začali být na obtíž své vlastní rodině, další jsou "produkty" dnešních chovatelů - množitelů, kteří produkují štěňátka a jejich osud je v budoucnosti nezajímá. Samojedi bez PP, ale i samojedi křížení s různými plemeny, jsou výplodem hloupých a nezodpovědných množitelů.

Prosíme Vás, pokud máte ve svém srdci kousek místa, pokud máte nadbytek lásky, a budete ochotni ji věnovat opuštěným samojedům, kontaktujte uvedené odkazy. Děkujeme !!!!

Pozor!!! V obci Kladrubce v Plzeňském kraji (okres Plzeň jih) se ztratila 3letá fenka samojeda Gweny, číp číslo 972000000805502.  Prosíme všechny, pokud budete mít jakékoliv informace o fence, ozvěte se na tel. číslo: 728117352 nebo e-mail: rudolf.ostriz@seznam.cz Děkujeme!!!

Prosíme, pomozte najít samojedíkům nový milující domov !!!!!!!!! Děkujeme !!!!!!!!!!!

 Asociace Samojed v nouzi - Samojede-in-Not e.V.

Pomoc samojedům a jiným seveřanům v nouzi

http://utulky.estranky.cz

Městský útulek Kralupy nad Vltavou

Odkazy na útulky v České a Slovenské republice.

Liga na ochranu zvířat ČR, organizace Plzeň - WWW

www.mpb.cz/utulek-pro-zvirata/

www.connection.wz.cz

http://www.volny.cz/marsovice.utulek/

Tito pejsci již nalezli svou novou rodinu. Děkujeme!!!

3 letá fenečka hledá nový domov!!!

Nový domov hledá 3 letá samojedí fenečka Bety. Rodinka se bohužel s domečku se zahradou musí přestěhovat do malého bytu 1+1 a nejlepší řešení vidí věnovat Betynku dobrým lidem k domečku se zahradou. Bety je velmi klidná, hodná, zvyklá na 1,5leté dítě. Je s PP, ale není vhodná do chovu ani na výstavy. V případě zájmu prosíme kontaktujte paní Jakubíkovou, mob. 605309711, e-mail: jakubikovanika@seznam.cz. Bety žije v Meziměstí, okres Náchod. Děkujeme!!!!!!

 Bella Bílý křemínek - Iris, hledá nový domov!!!! Iris není vhodná do chovu

Nový domov hledá 6ti letá fenka s PP, Iris. Není vhodná k malým dětem, žárlí na ně, alespoň tak se projevuje u své rodiny, ve které jsou malé děti. Bohužel se špatně snáší s fenkou šarplanince. Je zvyklá přes den na zahradě, ale přes noc spává doma. Byla by vhodná do rodiny ke starším dětem, je velmi hravá a milá. Noví majitelé v ní naleznou velkou oporu a kamaráda.
Iriska je drobnější postavy, není vykastrovaná a se může chlubit titulem Junioršampion ČR, také má vyhodnocení kyčlí DKK 0/0.
Prosba paní majitelky: určitě by ocenila někoho, kdo se jí prostě bude věnovat. Je to dost těžké dospět k tomuto rozhodnutí, ale my prostě nemáme jinou šanci. Moc ráda zůstanu v kontaktu s lidmi, kteří si ji vezmou. Byl to můj první pes a na to se nezapomíná. Hrozně moc mě to mrzí, ale zase bych byla šťastná, když by v ní někdo našel kamaráda a měl jí rád a ona by byla šťastná taky. Takhle se asi trápíme všichni…
Kontakt: Pavlína Novotná, Havlíčkův Brod, tel: 604524913, email : pajina62@seznam.cz

Andy, pes, kříženec špic a samojed

Osud Andyho není lhostejný paní, u které se Andy narodil. Jednalo se o neplánované spojení. Sama pomáhá Andymu najít nový domov a zaslala nám i nové informace. Andymu je 5 let, narodil se 16.3.2006 a již rok pobývá v útulku. Není vhodný do smečky. Ani k dětem raději ne. Jinak poslouchá celkem dobře. Fotky rodičů a Andíka. Děkujeme paní Zuzce za projevený zájem a za pomoc při hledání domova pro Andyho.

Dobrý hlídač na zahradu a hlavně do objektů, foto: http://www.psiutulekbouchalka.eu/wp-content/gallery/dospelaci/pes-148.jpg

http://www.psiutulekbouchalka.eu/

11ti letý samojed hledá domov!!!

Dobrý den, posílám Vám údaje o našem samojedíkovi Akimovi. Máme ho od roku 1999 z chovatelské stanice Belinino srdce. Jméno EGIN. Bydlíme v rodinném domku v menším městě u Ostravy. Hlavní důvod našeho těžkého rozhodování je to ,že v posledních letech jsme celá rodina hodně pracovně vytížení, více než na počátku kdy jsme si ho pořizovali. Myslíme si, že potřebuje kolem sebe neustále společnost, kterou mu bohužel nejsme schopni poskytnout a že tím psychicky strádá, což se projevuje tím, že řadu hodin pronikavě a neztišitelně štěká, i když jsme s ním byli na procházce a jednu až dvě hodiny denně jsme se mu věnovali. Fyzicky je v dobré kondici, nikdy nebyl nemocen. Není to pro nás vůbec jednoduché rozhodnutí, ale myslíme si, že to pro něho bude lepší najít někoho kdo pro něho bude mít více času. Více informací na fabi.marek@seznam.cz nebo na tel: 608 536 562. Děkujeme!!!!!!!!!!!!!!

Našla se 2-3 letá fenka samojeda pravděpodobně bez PP... Opět díky množení bez PP hledá fenka majitele. Vzhledem k tomu, že není identifikovatelná, jí jen těžko můžeme pomoci. Snad se stane zázrak...

4.1. 2011 se na silnici Potštát-Odry našla fenka samojeda, měla na sobě bílý obojek bez známky, tetování nalezeno nebylo. Fenka se momentálně nachází v útulku Odry-Loučky... Telefon na majitelku útulku paní Marii Mecovou: 732 252 143. Útulek: http://odry.cz/mestsky-utulek-pro-psy/ds-13368/p1=23569, fotky fenky: http://jezkovyvoci.rajce.idnes.cz/Nalezena_fena_samojeda/

 Domov hledá asi 2letá fenka samojeda bez PP!!! Další případ toho, jak může dopadnout samojed bez PP.

 Domov hledá asi 2letá fenka samojeda bez PP. Nemá čip ani tetování, není možné tedy najít majitele. Byla nalezena a nyní přebývá u paní, která se o ni bohužel nemůže starat. Nemá ráda jiné fenky. Informace můžete získat u paní Křížové na tel. 388321504. Děkujeme!!!!!!!!!

FILIP O´ARTAX z Dřetovické loučky

Z vážných rodinných důvodů hledá nový domov 12 ti měsíční samojed , FILIP O´ARTAX z Dřetovické loučky
Otec: Artax Aramis Orleansnow, Matka: Daphné Zátoka snů
Filípek byl vychovávaný v rodině, je zvyklý na lidi, ale i na jiné pejsky, chodil s paničkou na cvičák i do parku. Více se o Filípkovi dozvíte na
www.filipoartax.estranky.cz nebo tel. 596613050,725853455

Kříženec samojeda hledá domov

Do dobrých podmínek daruji z rodinných důvodů krásného tříletého křížence labrador x samojed. Zvyklý celoročně venku,vychovaný,neagresivní,velký mazel. Miluje vodu, procházky. Nejraději jako jediného psa. Zvyklý na ostatní psy, děti. Dobrý hlídač. Více info na petulezak@seznam.cz, kontakt: Martin, tel. 736170113, Praha - východ.

Domov hledá roční samojedka bez PP

Nabízím zdarma roční fenku samojeda, velmi milá, hodná, vyrůstá s dětmi, absolutně neagresivní , nejraději k domku se zahradou, ráda hlídá a hned upozorní vyštěkáním. Je zvyklá i na ostatní pejsky. Majitelé chtějí fenku darovat z důvodu útěků. Mají zahradu oplocenou nízkým plotem a fenka se naučila jej zdolávat. Kontakt: Jana, tel. 723913326, Karlovy Vary

Domov hledá 2letý samojedík

Yety Z Měsíčního světla, datum narození 22.07.02008,
Pejsek žije spolu s druhým samojedem Upíkem. Bohužel je ke svému kamarádu příliš dominantní. Majitelé se proto rozhodli Yetiho darovat do dobré rodiny. Yety má rád lidi i děti. Majitelé by pejska do nové rodiny rádi přivezli. Další informace: Lenka Hanková, tel. 608870920, 728212623

7,5 letý samojed Junot Z Měsíčního světla

Juník se narodil 14.06.2002, otec: Agaton Bílý rododendron, matka: Bianka Z Měsíčního světla.
Páníčci se bohužel o Juníka ze zdravotních důvodů již nemohou starat a ani pracovní vytíženost ostatních členů v rodině nedovoluje si pejska nechat. Juník je na svůj věk stále vitální, touží po lidském pohlazení a lásce, je zvyklý na zahradě. Prosíme, kdo máte místo v srdíčku kousek místa a kdo máte možnost se o Juníka postarat, ozvěte se, na uvedené kontakty. Páníčci by Juníka rádi darovali do dobrých rukou! Děkujeme !!!!

Lucie Mrázková, Praha
00420 606 583 388
lucikzprahy@seznam.cz

DEMON z Dřetovické loučky

Majitel se o něj z vážných rodinných důvodů nemůže starat. Proto pro Demona hledáme milujícího páníčka v případě zájmu nás můžete kontaktovat.
Chovatelská stanice Z DŘETOVICKÉ LOUČKY
Petr a Iveta Šiškanincovi, telefon : 739251709
 emil: samojedzdret.loucky@seznam.cz, www.samojed.websnadno.cz

Kříženec samojeda - Kuba

Daruji 7letého křížence samojeda, umřela mu panička a nechceme, aby skončil v útulku. Je to veselý pes, miluje lidi, zvláště děti, je dobrý hlídač a výborný společních, je zvyklý na velkou zahradu. Kontakt: Babický Luboš, tel. 602847829, e-mail: babicky.lubos@seznam.cz, Domažlice

Samojedka Brita

V útulku opět samojed bez PP, nalezená fenka, čeká na svou novou milující rodinku v útulku Skřivany. Brita je asi dvouletá fenka samojeda bez PP nebo křížence. Při nalezení měla velmi zacuchanou a zanedbanou srst, proto bylo nutné podniknout razantnější vyčesání. Co se týká ostatních fenek a psů je Brituška velmi tvárná a nekonfliktní, ani kočky ji nezajímají, nicméně má asi špatné zkušenosti s člověkem. Více tíhne k ženám, je opatrná na rychlé pohyby rukou (obzvláště pokud v nich držíte koště nebo jiný nastroj - to se pak klidí z cesty). Přesto v ní je spousta důvěry ve člověka, na hodného člověka se rychle upne. Přijde se bez problému pomazlit (to návštěvu doslova zavalí a užívá si drbání). Zkrátka, mladá fenka s touhou po lásce, nekonfliktní ve smečce, občas se na sebe snaží upozornit štěkáním. Potřebovala by klidný domov s aktivnějšími páníčky, kteří by umožnili její samojedí dušičce dostatek pohybu nejen po zahradě, ale i na výletech, za psí kamarády by byla nejspíše vděčná. A samozřejmě je nutné počítat s pravidelnou údržbou její srsti.

Útulek Skřivany, Sloupenská 256, Skřivany u Nového Bydžova, 503 52
Kateřina Schilteová
732 305 468, 495 492 786
www.utulek-skrivany.estranky.cz

Samojed Eddie Zátoka snů

už našel svůj domov. Moc děkujeme hodným lidem z Ostravy, kteří pejskovi poskytnou novou milující rodinu a kteří pejska zachránili před utracením - zastřelením.

Gabča - kříženka samojeda

Prosíme pomozte!!!! Kříženka samojeda, "výplod" bezohledných a nezodpovědných lidí, je již 3/4 roku v útulku!!!! GABČA - kříženka labradora a samojeda je moc hodná fenečka, povahou ještě štěně. Má ráda lidi i ostatní pejsky. Je hravá, hodná a moc ráda se mazlí. Má nádherný hustý kožíšek, proto vhodná i na zahradu. Moc neštěká, pokud se jí něco líbí nebo něco chce, kvílí jako pravý seveřan. Miluje dlouhé procházky, vhodná k aktivním lidem i do smečky. V útulku je jí moc smutno. Děkujeme!!!

  Buck O´Buster Orleansnow

Jeho současní majitelé se musejí stěhovat do bytu a přejí si, aby Buck vyrůstal a žil i nadále na zahradě, kde bude mít dostatek prostoru. Buck je nyní v chovatelské stanici Orleansnow a bude čekat na svého nového majitele.

Samojedka Ája

Prosíme o pomoc v útulku v Hněvicích se vyskytla 10 letá fenka samojeda Ája (Ajka Izeta). Je to maminka Viktorie a Viky, které už našli svůj domov u nových úžasných páníčků. Je milá, umazlená, přiběhne na zavolání, vhodná k dětem i ke starším lidem, možno k druhému psovi. Její panička je bohužel těžce nemocná a je nutný dlouhodobý pobyt v nemocnici, tudíž se o Áju nemůže starat. Je nutná péče o srst, vykoupání. Útulek v Hněvicích je soukromý, starají se o něj manželé - důchodci, můžete tedy i čímkoliv přispět na podporu útulku. Zodpovědní a laskaví zájemci o Áju, nechť kontaktují p. Mrhala, tel.: 731935208. Nabídka útulku Hněvice http://www.utulek-kralupy.estranky.cz/stranka/psi-k-adopci. Děkujeme předem za pomoc Áje i útulku!!!

Samojedka Aška

Dne 17.9. se v Blesku, objevila nabídka samojedí holčičky Ašky, str. 16 Na této stránce je nabídka psů z televizního pořadu Psí život. Kdo se chce zapojit do projektu Psí život a poskytnout Ašce nový domov, může se ozvat na telefon 722 587 571 nebo na mail psizivot@ceskatelevize.cz .

 Dvě samojedí fenky s PP hledají nový domov !!!!!

Nabízíme k adopci dvě feny samojeda s PP - Viktorie a Viky Jamamba, obě sedmileté, velmi mazlivé, zdravé, skončily v útulku Hněvice po úmrtí jejich majitelky. Útulek v Hněvicích u Štětí je v areálu bývalého ČEPRA, majitel pan Mrhal tel. 731935208, jsou tam denně od 10-18 hodin. Zodpovědní a laskaví zájemci nechť kontaktují p. Mrhala. Děkujeme !!!!!!!!!!!

Fenka samojeda bez PP

Dne 18.04.2008 se v obci Vidnava na Jesenicku našla fenka samojeda. Bohužel fenka je bez PP, tudíž nemá tetovací číslo a není možné najít majitele ani chovatele. Případný majitel nebo jiný zájemce ať se přihlásí na tel. 739062975, 584435075. Fenka má přibližně 1 rok, je velmi přítulná a mazlivá.

Kříženec samojeda - pes - 0210/2008

Pejsek byl do útulku přijat 27.2.2008, odchycen byl v Souhradech. Je mu 12 let, měří 52 cm a váží 23,9 kg. Další informace můžete získat přímo v útulku.

Kříženec samojeda Balú

Domov hledá 8 měsiční pejsek, kříženec samojeda. Milý a přátelský pejsek, zpočátku byl trochu plachý, ale již se zcela ochočil a je milý a velmi mazlivý.